fórum

nové téma Hledat řazení
Řazeno .
Řadit od

Good Night White Pride

Kampaň Good Night White Pride (GNWP) původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore nebo punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes ji podporuje široké spektrum hudebních skupin, subkultur, labelů, promotérů atp. Je zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi.

Kampaň GNWP je angažovaným postojem, jenž je spjat s odmítnutím lhostejnosti vůči tomu, co se děje v našem okolí, scéně či subkultuře. Už od svého vzniku je o rázném odmítání xenofobních postojů (nacionalismu, rasismu, diskriminace kvůli barvě pleti či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu, všem snahám svázat životy lidí pod dohledy všudypřítomných kamer či pravidel chování a myšlení).

Bohužel, stejně tak jako může být hudba prostředkem pro šíření svobodomyslných názorů, může být i nositelem nenávisti. Tzv. White Power hudba je významných nástrojem rekrutování nových členů neonacistického hnutí i utužování ideologie těch starších. Dnešní neonacistické hnutí možná nepředstavuje nebezpečí v podobě náhlé změny politických poměrů ve svůj prospěch, ale je konkrétním fyzickým nebezpečím jak pro všechny svobodomyslné lidi, tak pro mnohé menšiny. Jen v ČR za posledních několik letech si řádění ultrapravičáků vyžádalo na čtyři desítky mrtvých a další desítky těžce zraněných, z nichž někteří přežili jen o vlásek. Je mezi nimi i spousta těch, kteří se neonacistům znelíbili jen pro svůj alternativní vzhled či názory.

V posledních letech se projevila snaha některých neonacistů pronikat do různých subkultur, například hardcoreové či metalové. A právě kampaň GNWP se jim v těchto pokusech snaží zabránit. Proč tolerovat ty, kteří sami tolerance nejsou schopni? Proč se bát o práva těch, kteří nám je chtějí při první příležitosti vzít? I když i v rámci různých proudů a směrů existují na některé společenské problémy různé názory, jedno nás jistě spojuje: rázné odmítání diskriminačních ideologií a názorů – antifašismus.

GNWP funguje na principu D.I.Y. čili Do It Yourself (udělej to sám) a říká: každý může udělat něco proti ultrapravici. Ať je to šíření letáků či plakátů, ať jsou to texty v muzice, netolerování šílených názorů typu „holocaust nebyl, ale bude“ ve svém okolí, ať je to občas nezbytná fyzická konfrontace. Prostě a jednoduše: GWNP je o aktivním odporu k tomu, co nás chce svazovat, ale i o vytváření toho co nás baví a dává smysl.

Kampaň Good Night White Pride (GNWP) není svázaná žádnými pravidly a omezeními, vychází z myšlenky, že jí vytváří všichni, kteří jí podporují a je jedno jaký způsob si vyberou. GNWP již není jen kampaní různých hudebních subkultur, přidávají se k ní i skateboardisti, bikeři a další. Pokud ji chceš podpořit, použij logo kampaně ve svém fanzinu, na webu, v bookletu tvé kapely, na pozvánce na koncert, jako plachtu pódiu, v klubu, na baru, jako samolepku na svém kole či prkně… Především však nebuď lhostejný/á k nenávistným projevům ve svém okolí.

Text by Vítek z www.gnwp.cz.

grafika - http://gnwp.czechcore.cz/propagace/

Níže stickery co jsem dostal, abych vám je mohl rozdat - zdarma. Ale moc jich neni, nejvíc sem dostal tématicky bikových:-) Takže kdo by chtěl, nechť se mi ozve!

Zpět na článek

Diskuze:
Good Night White Pride

Zamčené téma

Téma je zamčené

předmět: fakof fašos | 12. 5. 2010 11:55 | odpovědět | citovat | #    
jiřý

Náckové za kolo nepatří! Náckové nepatří na planetu Zemi!!


reakce na #3661 | předmět: Re: | 12. 9. 2010 13:59 | odpovědět | citovat | #    
fuck off nazi

vy kurvy vilizane..do plynu svama..pro nacky bych zridil koncetraky ;)


malejpepe(na)seznam.cz | 17. 9. 2010 10:33 | odpovědět | citovat | #    
malejpepe

hej děláš si prdel tuto je pro bikery ne pro skurvený nácky mi tu jezdíme na kole tady se nehajluje sis splet web ne? Heindrychu stim WHITE POWER 88 di do prdele nácky tady nikdo nechce


reakce na #3658 | svvveny.44(na)seznam.cz | předmět: Re: | 31. 10. 2010 16:35 | odpovědět | citovat | #    
svvveny.44

todle může napsat jen kretén,nechápu jak se k takový sračce může někdo hlásit…


reakce na #4825 | svvveny.44(na)seznam.cz | 31. 10. 2010 16:36 | odpovědět | citovat | #    
svvveny.44

jak může někdo vůbec obdivovat co ty kurvy nacistický dělali


předmět: NACIONALISMUS VPŘED !! | 1. 3. 2011 19:49 | odpovědět | citovat | #    
M.Torn

Nic než národ ! Ubohý humanisti co tady sdílí názor sráčů co se bojí postavit za svoji zemi!! Zamyslete se nad sebou! LET´S GO WHITE PRIDE!!!!!!!


cechy.cehcum(na)seznam.cz | předmět: ČEŠI | 25. 3. 2011 16:18 | odpovědět | citovat | #    
CZECH

Chtěl bych vysvětlilt, že nejsem členem žádné orgainzace apod. a smýšlím podle mého vlastního dobrého názoru. ,, Good night white pride ,, – heslo Antifa, pokud si to dokážete přeložit, tak je to dobrou noc, BÍLÁ HRDOSTI. Každý by měl být hrdý na svou zem a na to, že je bílý. Nadruhou stranu nacisté pro nás nic neudělali tudíž je nesmysl vykřikovat jejich hesla (ba naopak nám byli nepřáteli za 2sv.v), ale i přesto chápu důvod, proč se k dnešním neonacistům někdo přidává, vidí jenom něco pozitivního na celkovém názoru předchozích nacistů a to, že je třeba být hrdý na svou zem a barvu. Mně je opravdu jedno jestli potkám jakéhokoliv cizince, soudím lidi a to i bílé podle toho jak se chovají, jak jsou slušní, čestní a mnoha dalších faktorů. Chtěl bych se zeptat bílých členů uskupení antifa, zda si myslí, že je to co dělají správné ? Odsuzujete lidi jenom proto že jsou hrdí na to že jsou češi a že jsou bílý ? Jak je možné že v televizi vystupují čím dál tim víe menšiny a několikrát i české televizní stanice vysílají cikány, kteří vykřikují: ,, Vy český kurvy, český svině, zmrdi,,. Je několik takových záznamů, které už byly odvysílány, to jste češi, když vám tohle nevadí ? ,, Tvůj bike je víc než národ,, – národ jsme my všichni, vy hlupáci, vaše rodiny, moje rodina, každá česká rodina rodina tvoří český národ. My jsme slované / germáni a cikáni jsou slované, takže tady nejde o rasismus, je to etnikum, které se neumí chovat a nikdo mě nikdy nepřesvědčí o opaku. Já jsem vlastenec, jsem hrdý na českou zemi, znam historii českých zemí. Odsuzujte dál lidi pro svůj názor, jak neonacisté, tak antifáci, ale věřte, že bez cikánského etnika by zde žádné tyto názorové problémy nebyli. AŤ ŽIJE ČESKÁ REPUBLIKA !!!


kalendář

únor
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29

celý kalendář »
přidat akci »

fórum

eckhard:
Ano, souhlasím

goodfella:
mejch je poslednich 16 fotek, nad tim je to zrcadlem ;) ale taky na ne…

Troniq:
GF to je tvym Canonem? luxusni…;-)

Tadeas:
to Mario: V neděli jedeme dát menší enduro pojezd. Tak se ozvi na …

celé fórum »

připojte se

odkazy

Ride2426.com/
Bike forum
ETbikez.com
Freeride bikes Plzeň
Bikestuff
Bike klan Rypáci
Bikehazard
3 Guys Production
ČeMBA - Česká mountainbiková asociace
Industryshop.cz
Harakiri gang
BikePark v Kroměříži
Nightmare placky - odznaky
Satan bikers

další odkazy »